Pajzsmirigy Túlműködés Okai

A pajzsmirigy túltengésben szenvedő kommunikál égre-világra, de annyira rejtetten és zavarodottan, és az őszinte érzelmek kifejezésének a tökéletes hiányában, hogy ember legyen a talpán a környezetében, aki ezt képes egyáltalán felfogni, és valamennyire is értő módon kibogozni. Nem egyszerű az biztos, mert amint a másik valamiféle megértést mutat, és ezt jelzi valamilyen formában, akkor nem számíthat arra, hogy jelzéseire őszinte visszajelzéseket kap. Sőt a legtöbbször ennek épp az ellenkezője történik. Vágyik a megértésre, de ezt a világért sem ismerné el. Vágyik a társaságra, de minden porcikája a egyedüllét előnyeiről szól. Kommunikációs félreértések sorozatán kell átvergődnie annak, aki egy pajzsmirigy túltengőről le szeretné fejteni álcakommunikációs burkait. A megoldás egyszerűbb nem is lehetne Kimondatlan saját vágyainak az eléréséért dolgozva, harcolva ugyanis például másokon sokat segítve – hogy titkon ezért őt is szeressék – kifejezetten rokonszenvessé válik. Persze mivel nem mondja ki, hogy mennyire vágyik ő is arra, hogy viszontszeressék, és gondoskodjanak róla, ezért egyre elégedetlenebb lesz.

Pajzsmirigy túlműködés kialakulásának okai

Pajzsmirigy túlműködésnél a pajzsmirigy túl sok hormont termel, és ennek testi tünetei is vannak. A szemek kidüllednek, felgyorsul a szívverés, sőt még a szívverésben is zavarok lehetnek. Túlműködő pajzsmirigynél gyakoribb a hajhullás, és jellemző még a korai őszülés is. A pajzsmirigy túlműködés testi tünetei mögött azonban a legtöbbször lelki okok húzódnak meg. Melyek lehetnek ezek a lelki okok? Melyek lehetnek a pajzsmirigy túlműködés lelki okai? A túlműködő pajzsmirigynél a túl sok hormon termelése felerősíti a közlés, a kommunikálás szerepét. Ha nem is válik a pajzsmirigy túltengésben szenvedő szószátyárrá, akkor is jobb beszélőkéje van az átlagnál. Emellett még jó az esélye annak is, hogy hajlamos a másoktól megtudott információk feltupírozott továbbadására. Még ezeknek az információknak az igazságtartalma sem annyira fontos számára, a megtudott dolgok áramoltatása, továbbadása a lényeg. A túlműködő pajzsmirigytől szenvedőre korántsem jellemző a "maradjunk a tényeknél" hozzáállás.

Folyamatosan hízik? Gyakran izzad és ingerlékeny? Pánikrohamokkal küzd? Ezek akár a pajzsmirigy-túlműködés jelei is lehetnek. A betegség sokáig rejtve marad, ezért fontos, hogy ismerjük a tüneteit, hiszen minél hamarabb kezdődik el, annál eredményesebb lesz a kezelés. Mutatjuk, hogy mikre érdemes odafigyelni. A pajzsmirigy-túlműködés, (hipertiroidizmus) viszonylag gyakori megbetegedés, ami elsősorban a nőket érinti, kockázatát a stressz és a dohányzás jelentősen növeli. Hogy miért nehezen felismerhető már a kezdetekkor a pajzsmirigy-túlműködés? Azért, mert az első tünetei nem elég egyértelműek. Ennek oka, hogy a pajzsmirigyhormonok valamennyi szervre hatással vannak, felgyorsítják az anyagcserét, így, ha megváltozik a mennyiségük testszerte különböző panaszok, elváltozások jelentkezhetnek. Ezek a tünetek viszont, sok minden más miatt is kialakulhatnak, és más betegségekre is utalhatnak. Bár főként a 20-40 éves nőknél gyakori, valójában kortól és nemtől függetlenül, bárkinél előfordulhat.

Csak persze hát azt a fránya első lépést olyan nehéz megtenni. Érdemes azonban már ehhez is segítséget kérni például a legjobb barátnőjétől vagy barátjától. Talán ő lehet az, aki a legjobban ismeri Önt, és hozzá bátran fordulhat bármilyen gondjával, bajával. Ha Ön is segített már neki, akkor ő is igyekszik majd segíteni. Ha pedig természetgyógyász vagy kineziológus segítségét szeretné kérni, akkor munkatársaink hétköznapokon reggel 8-tól este 8 óráig várják a hívását a (+36-1) 269-2946 -os telefonszámon.

Pajzsmirigy-túlműködés | Okai és kezelése (1.)

Előfordul, hogy nem engedi meg azt, hogy a tények akadályozzák a tisztán látását. Ez persze egyes esetekben visszaüt. A közlési kényszer némelyeknél olyan nagy, hogy már lelki gátlássá alakul át, és megfigyelhető a dadogás vagy a pöszeség is a túlműködő pajzsmirigyesek között. Ha Ön is túlműködő pajzsmirigyével küzd, akkor a túlműködés tüneteiről és szelíd kezelésének lehetőségeiről sok ismeretet megtudhat a túlműködés természetes kezeléséről szóló oldalon. Túlműködő pajzsmirigynél gyorsabban ver a szív, és vérnyomás, sőt akár még a testhőmérséklet is megemelkedik. Emiatt pedig idegesség és verejtékezés alakul ki. Ebben a felspannolt izgalmi állapotban kidülled a szem, és tágabbra is nyílik. Az izgatottságtól nem is tud aludni. Ha pedig megszólal, akkor a mondandó szószátyár fecsegéshez, összefüggéstelen, csapongó beszédhez vezethet. A hormonok túltermelése felélénkíti, ezzel együtt azonban zavarodottá és túlérzékennyé is teszi a túltengésben szenvedő embereket. Nem ritkán aludni is alig tudnak felhevült érzelmi, izgalmi állapotukban.

  • Pajzsmirigy túlműködés okaz.com
  • SZKTT-ESZI
  • Aldi nyíregyháza
  • Pajzsmirigy túlműködés tünetei hízás
  • Pajzsmirigy túlműködés lelki okai

Segítségünkre lehet a méhfű illóolaja, amit alkalmazhatunk masszírozásra, vagy inhalálásra. Nagyszerű nyugtató, és a nyugodt alváshoz is hozzájárul. Növeljük az A-, C-, D - és B-vitaminok, valamint a kalcium, a cink és a magnézium bevitelét – ezek jelentős része megtalálható a zöldlevelű zöldségekben. Ami az életmódváltást illeti, érdemes tartózkodni a napozástól, az alkoholtól és a dohányzástól, a mindennapos mozgás viszont sokat javíthat az állapotunkon. Különösen fontos a stresszhelyzetek elkerülése. Ha legalább az utóbbit sikerül megvalósítani, máris sokat tettünk a pajzsmirigy-túlműködés tüneteinek enyhítése érdekében. Források:

  1. Ifj dr kerekes attila fogorvos békéscsaba oh
arwen-torna-dvd-eladó