Horn Gyula Autóbaleset

Horn Gyula külügyminiszterként és miniszterelnökként is beírta nevét a magyar és a nemzetközi politikába. A 75 éves szocialista politikus hosszú betegség és kórházi ápolás után hunyt el. Az 1932-ben született Horn Gyula előbb műszerész-iparitanuló volt, majd az egykori Szovjetunióban, a rosztovi egyetemen közgazdaságtant tanult. Huszonkét éves korában a Pénzügyminisztériumban kezdett dolgozni és belépett a Magyar Dolgozók Pártjába. 1956. október vége, november eleje között – állítása szerint – nemzetőr volt, majd belépett a megalakuló Magyar Szocialista Munkáspártba, az MSZMP-be. Pufajkás múlt "Én a pufajkás osztagban a törvényes rendet védtem" – mondta Horn ötven évvel később a német Die Weltnek. "Először is szeretném világossá tenni, hogy 1956. nem a kommunizmus elleni harc volt. A felkelők sem akarták eltörölni azt. Ezt manapság gyakran helytelenül ábrázolják" – tette hozzá. Amikor 1993-ban karhatalmista múltját boncolgatni kezdték és többen tisztségeiről való lemondásra szólították fel Hornt, azt egy hírhedt és sokat idézett, többek szerint cinikus mondásával kommentálta: "Pufajkás voltam.

Horn gyula auto baleset 1

Na és? " Sólyom László köztársasági elnök azonban nem intézte el ennyivel a dolgot, így aggályosnak tartotta Horn Gyula kitüntetését a 75. születésnapján, amit Gyurcsány Ferenc terjesztett elő "külügyminiszterként és miniszterelnökként az ország érdekében végzett tevékenységéért", és az Alkotmánybíróság alkotmányértelmezése után a kitüntetés átadását megtagadta a volt miniszterelnöktől. Profi diplomata 1961. március 1-jétől a szófiai magyar nagykövetség attaséja volt, majd 1963-tól 1969-ig Belgrádban teljesített külügyi szolgálatot. Nagykövetségi titkári posztot töltött be 1965 és 1968 között, ekkor I. osztályú nagykövetségi titkárrá nevezték ki, majd nagykövetségi tanácsos lett. Ezután az MSZMP KB Külügyi Osztályára került, itt politikai munkatárs, konzultáns, illetve osztályvezető-helyettes (1969-1983), 1983 és 1985 között pedig osztályvezető. Horn Gyula (1932-2007) – Képgaléria! 1985-ben kinevezték külügyi államtitkárrá, 1989-ben külügyminiszter lett a Németh Miklós vezette kormányban.

Megnyitotta a határt 1989 szeptemberében komoly szerepet játszott abban, hogy a kormány engedélyezte a határnyitást a keletnémet menekültek előtt. Sokan vitatják azonban, hogy Horn jogosan tűnhet fel, mint a határnyitás kulcsfigurája. Németh Miklós akkori miniszterelnök 2004-ben például egy hetilapnak elmondta: a döntéskor rajta kívül jelen volt Horváth István belügyminiszter, Horn Gyula külügyminiszter, az igazságügyminisztert helyettesítő államtitkár és két tanácsadó. 1989. szeptember 10-én az első két hivatalosan a határt átlépő menekült mindenesetre Horváth Istvánnak fejezte ki háláját. —-A miniszterelnök—- Horn Gyula vezetésével 1994-ben az MSZP elsöprő többséggel nyerte meg a választást, és bár egyedül is képes lett volna a kormányalakításra, a koalícióba bevette az SZDSZ-t is, kétharmados többséget uralva a parlamentben. Ennek ellenére Horn miniszterelnökként nem nyúlt hozzá egyetlen sarkalatos törvényhez és az Alkotmányhoz sem. A Horn-kormány alatt az infláció elérte a 30 százalékot, ezért 1995. március 12-én elfogadták a gazdaságot valamelyest stabilizáló Bokros-csomagot.

Horn Gyula volt miniszterelnök csütörtökön meglátogatta betegágyánál a kórházban fekvő Torgyán József kisgazda pártelnököt. A politikus "természetes emberi dolognak" nevezte, hogy meglátogatta beteg politikustársát. Az MSZP-s exkormányfő körülbelül egy órán keresztül beszélgetett a volt agrárminiszterrel, akivel nemcsak betegségéről, de az ország dolgairól is szót váltott. Szavai szerint Torgyán József örült a látogatásnak, jólesett neki, hogy felkereste. Horn Gyula "természetes emberi dolognak" nevezte, hogy meglátogatta beteg politikustársát. Mint mondta, Torgyán Józseffel 11 éve ülnek együtt a parlamentben, és bár a politikában ádáz ellenfeleknek számítanak, ez sohasem zárta ki, hogy például a parlament folyosóján ne tudtak volna vitázni egymással "egy jóízűt". A volt miniszterelnök szellemileg frissnek látta a kisgazda pártelnököt, aki - közlése szerint - pénteken hagyhatja el a Kútvölgyi kórházat. (MTI)

  • Horn gyula auto baleset e
  • Milyen az mr vizsgálat 10
  • Kékszalag nyomkövetés 2015 cpanel
  • Horn gyula auto baleset 2017
  • Horn gyula auto baleset 4
  • Kék madár rendelő
  • MSZP: Nagygyűlés van, program az nincs | Alfahír
  • Index - Belföld - 1994: Horn Gyula balesetének legendája
  • Elhunyt Horn Gyula | 24.hu

500 forintos pénzbírságra ítélték közúti baleset gondatlan okozása címén. Különös módon 18 ezer forintra büntették a defektes teherautó sofőrjét is, pedig a bíróság nem tudta eldönteni, hogy világítottak-e az IFA lámpái.

Blikk-információ EXTRA AJÁNLÓ 3

Sárdi Árpád, egykori országgyűlési képviselő szerint a mai politikusokból hiányzik, ami Hornban még megvolt: "Ő volt az, akinél kevesebben hallották tisztábban a nagyvilág zaját, és akinél kevesebben értették jobban a kisemberek hangját. " Egy másik volt MSZP-s, Házas József emlékszik, hogy az 1980-as évek közepén egy kongresszuson egy nagyon különleges szemű ember ült vele szemben. "Később megtudtam, hogy ő a Horn Gyula" – mondta. "1994-ben az MSZP pártelnökeként eljött Siófokra hozzám, s személyesen kért meg, hogy induljak el a parlamenti választáson. Sikerült bejutnom. Aztán jól megismertük, mert ő somogyi küldött volt, s sokszor találkoztunk. Meghívott a születésnapjára is, amit Suchman Tamás szervezett Széles Gábor balatoni hajóján. További visszaemlékezések a A Horn Gyula utca ötlete egyébként máshol is felbukkant a baloldalon.

torkos-csütörtök-mcdonalds